آموزش تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

آموزش تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

پمپ قطعه ای مهم و ضروری در دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس است و وظیفه دارد تا فشار آب ورودی به ممبران را تقویت کند.

فیلتر ممبران اسمز معکوس به دلیل ساختاری که دارد نمی تواند با فشار آب شهری فرآیند تصفیه را انجام دهد به همین دلیل نیاز به یک پمپ تقویت کننده فشار آب دارد.

پمپ قطعه ای است که فشار زیادی را تحمل می کند و به دلیل برقی بودن ممکن است در اثر نوسانات برق دچار اختلال و مشکل شود به همین دلیل نیاز به تست و بررسی مداوم دارد.

در ادامه آموزش تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر به طور کامل شرح داده شده است.

به طور معمول گیج فشار باید عددی بیشتر از 50 psi را نشان دهد اگر کمتر بود باید به بررسی و تست قطعات از جمله پمپ بپردازید.
ابتدا باید فلو فاضلاب را چک کنید زیرا اگر فلو فاضلاب خراب باشد نمی تواند آب را در پشت ممبران نگه دارد و آب تولیدی توسط پمپ با سرعت بالا به فاضلاب ریخته می شود.

بعد از آن به بررسی فشار آب ساختمان بپردازید. اگر فشار آب ورودی به دستگاه کم باشد پمپ قادر به کارکرد صحیح نمی باشد.

ممکن است کلگی پمپ خراب باشد. اگر کلگی پمپ ایرادی داشته باشد پمپ روشن می شود ولی نمی تواند فشار آب را به حد نصاب برساند و گیج فشار عددی کمتر از 50 psi را نشان می دهد.

در بعضی مواقع پیش می آید که پمپ روشن نمی شود و گیج فشار عدد صفر را نشان می دهد در این صورت باید مراحل زیرا را انجام دهید.

ابتدا آداپتور را چک کنید تا مطمئن شوید جریان برق به پمپ وارد می شود.
سپس سیم های برق وارد شده به پمپ را بررسی کنید و مسیر جریان آب را چک کنید.

با استفاده از ولت متر می توان ولتاژ پمپ را اندازه گیری کرد. اگر عددی در نمایشگر ولت متر ظاهر شد یعنی کابل های برق پمپ مشکلی ندارند اما اگر عددی نمایش ندارد یعنی مشکل از قطعی برق پمپ است. همچنین شیلنگ های ورودی و خروجی پمپ را جدا کنید و بررسی کنید تا دچار گرفتگی نشده باشند.

بعد از آن پمپ را از دستگاه جدا کنید و به وسیله ی آداپتور به برق متصل کنید. پمپ اگر روشن نشد که صد در صد خراب است اما اگر روشن شد می توان از صدای تولید شده، عملکرد آن را بررسی کرد.

تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر بهتر است توسط متخصصان فنی انجام شود تا ایرادات دیگر دستگاه رفع شود و دوباره باعث خرابی پمپ نشود.

آموزش تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

آموزش تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *