تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

فیلتر ممبران فیلتری است که کار اصلی فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر را انجام می دهد. این فیلتر در مرحله ی چهارم قرار می گیرد و با تکنولوژی اسمز معکوس قادر به حذف تمام املاح و آلاینده ها تا قطر 0.0001 میکرون است.

در واقع اگر فیلتر ممبران در دستگاه وجود نداشته باشد و یا خراب باشد سختی آب خروجی افزایش می یابد و باعث تشکیل رسوب در کتری و سماور می شود. همچنین کیپ شدن منافذ فیلتر باعث کاهش فشار آب خروجی از شیر برداشت می شود.

عمر فیلتر ممبران تا 18 ماه است اگر در کمتر از این زمان با مشکلات فوق مواجه شدید باید فیلتر ممبران را چک کنید.
حال برای اینکه مطمئن شویم فیلتر ممبران سالم است یا خیر باید آن را بررسی کنیم که ما در این مطلب به نحوه ی تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواتک پرداخته ایم.

برای تست فیلتر ممبران باید شیر میکس و شیر مخزن را به طور کامل ببندید تا آبی که از شیر برداشت خارج می شود مستقیم از فیلتر ممبران بیرون آید.

بعد از آن شیر برداشت را باز کنید تا دستگاه شروع به فعالیت کند. چند دقیقه اجازه دهید آب از شیر برداشت خارج شود تا آب درون سیستم تخلیه شود و آب تولیدی از فیلتر ممبران باشد.

اکنون یک لیوان آب از شیر برداشت بردارید و با سختی سنج (TDS متر) مقدار سختی آن را اندازه گیری نمایید. اگر عددی که سختی سنج نشان می دهد کمتر از 100 باشد یعنی فیلتر سالم است و هنوز قابل استفاده است اما اگر بیشتر از 100 باشد یعنی قادر به حذف املاح نیست و نیاز به تعویض دارد.

اگر سختی سنج در اختیار ندارید می توانید فشار آب خروجی از شیر برداشت را بررسی کنید.

در صورت سالم بودن فیلتر ممبران آب خارج شده از شیر برداشت به مقدار کم و یک باریکه ای از آب است اما اگر به این صورت نبود و به صورت قطره ای و یا خیلی بیشتر از این مقدار بود به احتمال زیاد فیلتر ممبران خراب است و باید تعویض شود.

روش دیگر تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواتک این است که در چند روز متوالی آب خارج شده از فیلتر ممبران را بجوشانید اگر بعد از چند روز در کتری خود رسوب مشاهده کردید یعنی فیلتر ممبران خراب است.

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی پیور واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *